ЦСКА пак не сгреши на "Армията": удари и "Септември"

В четвъртък в София е първият мач с "Базел"

ЦСКА записа четвъртата си победа от началото на сезона, след като надви "Септември" с минималното 1:0 в мач от шестия кръг на Първа лига. Отборът на Саша Илич, заложил на шестима българи в стартовия състав, има 13 точки и се изкачи на второто място във временното класиране.

Единственият гол на "Българска армия" бе дело на Браян Морено в 59-ата минута след контраатака и завършващо подаване на Лазар Туфегджич.

Мачът бе генерална репетиция за "червените" преди плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу "Базел". Швейцарците гостуват в София на 18 август.

„Армейците“ запазиха 100-процентовия си актив в своите домакинства от началото на сезона.

В същото време "Базел" се издъни у дома в среща от 5-ия кръг на швейцарското първенство з 0:2 от "Лугано". В 91-ата мин. Борис Бабич откри за гостите, а 3 по-късно Махмуд Мохамед оформи крайното 2:0. След този двубой "Базел" остана с 3 точки след 4 изиграни мача в шампионата и още няма победа.