ЦСКА победи "Славия" и крачи към трети пореден финал за Купата

"Армейците" спечелиха с 2:0 в "Овча купел"

ЦСКА победи "Славия" с 2:0 като гост в първия сблъсък между двата тима от полуфиналите за Купата на България. Така "армейците" направиха крачка към защита на трофея си от миналия сезон и класиране за трети пореден финал в турнира.

ЦСКА навлезе в серия от 8 мача без поражение от "Славия" - 6 успеха и 2 равенства. Последната загуба за "червените" от "белите" е с 0:1 на 2 декември 2018 г., когато героят за най-стария столичен клуб бе Янис Карабельов.

Днес, на стадиона в столичния кв. "Овча купел", "червените" се наложиха след автогол на Гьоко Зайков в 22' и точно изпълнена дузпа от национала Иван Турицов във втората минута от добавеното време. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на младежкия национал Ертан Томбак срещу Федерико Варела.

Двубоят бе белязан от грозни сцени по трибуните. В средата на втората част се наложи 5-минутно прекъсване, след като фенове на гостите започнаха да чупят седалки и да ги хвърлят към терена.

Реваншът на ст. "Българска армия" е на 21 април (четвъртък).

Съставите

"Славия": 21. Вуцов, 3. Томбак, 29. Зайков, 23. Виячки, 4. Соарес, 17. Дост, 77. Вълчев, 20. Цонев, 10. Кирилов, 88. Тасев, 9. Петков

ЦСКА: 25. Евтимов, 19. Турицов, 4. Кох, 21. Юга, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 5. Варела, 27. Гарсес, 10. Йомов, 9 Кайседо