ЦСКА помете Ботев Враца в голово шоу

Столичани се развихриха и продължават да преследват Лудогорец

ЦСКА сложи категоричен край на редовния сезон в Първа лига. Селекцията на Саша Илич изнесе лекция на Ботев Враца след 5:1 в мач от последния 30-и кръг, който се изигра на стадион „Българска армия“.

„Армейците“ сътвориха голово шоу, а автори на попаденията станаха Дюкенс Назон на три пъти, Мено Кох и Иван Турицов, докато за врачани точен бе Браян Мендоса. Мачът се игра пред празни трибуни заради наказанието на столичани от две домакински срещи без публика.

Така ЦСКА продължава да преследва Лудогорец в борбата за титлата. „Армейците“ имат 73 точки преди старта на плейофите и все още заемат второто място, а настоящите шампиони са лидери със 74. Момчетата на Даниел Моралес пък се намират на 11-та позиция с 28 точки.

Домакините дадоха начало на головото си шоу още в 14-та минута, когато Маурисио Гарсес бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Валентин Железов отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Турцов, който не срещна проблеми да отбележи.

Осем минути по-късно „армейците“ стигнаха до ново попадение. Тобиас Хайнц центрира към Джонатан Линдсет, който стреля по посока вратата на врачани. Топката бе избита, но Дюкенс Назон бе точен при добавакта за 2:0.

„Червените“ затвърдиха своето превъзходство при подновяването на играта. В 53-та минута Мено Кох се разписа с глава след центриране от корнер на Хайнц. Минута по-късно столичани се възползваха от грешка в защитата на Ботев, когато Назон отново добави топката във вратата за 4:0.

Врачани успяха да върнат един гол в 58-та минута. В автор на попадението се превърна Браян Мендоса, който след извеждащ пас матира Димитър Евтимов.

Головете продължиха да падат и в 75-та минута, когато Назон оформи своя хеттрик. Той получи подаване от Линдсет и за пореден път не остави шанс на Красимир Костов.