ЦСКА претърпя разгром в последната контрола

"Армейците" завършиха лагера в Австрия с 0:4 от румънци

ЦСКА завърши предсезонната подготовка в Австрия с разгромно поражение. "Армейците" отстъпиха с 0:4 на носителя на Купата на Румъния "Сепси".

Контролата започна лошо за "червените", като още в 4' Димитър Евтимов излезе неразчетено и Козмин Матей прати топката в празната врата. Четири минути по-късно Бранислав Нинай вкара втори гол за румънците, след като бе изпуснат от Яник Вилдсхут при ъглов удар.

Постепенно ЦСКА успя да изнесе играта, но трудно достигаше до нещо интересно пред Роланд.

Вместо това, в 43' нова груба грешка доведе до трети гол във вратата на "армейците". Този път Амос Юга сбърка пред границата на наказателното поле, където Тудорие пресече подаването и подаде към Матей, който преодоля Махмутович и порази целта.

След почивката ЦСКА създаде първата възможност, но резервата Марк-Емилио Папазов стреля неточно. "Сепси" отговори с пропуск на Тудорие, който получи пас от българина при румънците Радослав Димитров.

В 60' Станислав Шопов преодоля противников играч и отправи удар, но стражът на противника спаси.

В 71' "Сепси" стигна до четвърти гол. Каталин Голофка бе изведен в чиста позиция и прати топката в мрежата.

Така ЦСКА приключва с победа и две загуби в Австрия - 5:3 над "Кематен", прекратен мач при 1:2 срещу "Залцбург" и поражения от "Гройтер Фюрт" (0:4) и "Сепси".

Съставите

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов (К), 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев

"Сепси": 33. Никзули Роланд, 3. Богдан Митреа, 77. Аднан Аганович, 21. Кристиан Барбуц, 9. Александру Тудорие, 13. Козмин Матей, 88. Радослав Димитров, 6. Николае Паун, 20. Андрес Димитреску, 82. Бранислав Нинай, 8. Йон Георге