ЦСКА с класика в Стара Загора

Четвърта поредна победа за „армейците“ срещу Берое

ЦСКА победи Берое с 3:0 като гост в мач от осмия кръг на родния футболен шампионат. Успехът е четвърти пореден за "армейците" срещу заралии.

"Червените" бяха по-активни преди почивката и в рамките на само две минути отбелязаха две попадения. В 18' Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, а Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон, който с плътен удар я вкара в мрежата на домакините.

ЦСКА реализира втория си гол чрез Хайнц. Той стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и падна зад голлинията за 0:2.

В добавеното време на първата част "армейците" можеха да отбележат и трети гол. Майкъл Естрада игра с глава след центриране в наказателното поле, но ударът му бе слаб.

Секунди след това Берое пропусна изгоден шанс. Франсиско Политано стреля към вратата на столичани, но Густаво Бусато изби.

След почивката ЦСКА продължи да владее инициативата. В 54' Естрада излезе сам срещу вратаря, шутира, но Родриго Ачинели спаси.

В 63' "червените" направиха постепенна атака, а топката достигна до Хайнц. Норвежецът подаде към Джонатан Линдсет, който стреля от 10 метра и отбеляза третия гол в срещата.

"Червените" излязоха преди мача със специално изработени фланелки с лика на бившия национал Петър Хубчев, който се бори с коварна болест. На тениските беше изписано "С теб сме, ще победиш".

Столичани почетоха и паметта на детето от Русе, което загина нелепо преди няколко дни по време на тренировка на Дунав. Малкият футболист бе запалянко на "червените", които поставиха фланелка с неговото име на резервната си скамейка по време на двубоя тази вечер.

Берое има 13 точки на четвърто място, докато ЦСКА е с 12 вече на шестата позиция, но има един изигран двубой по-малко.