ЦСКА удари Славия, изнесоха Бусато на носилка

Матиас Фаетон донесе успеха за тима на Ел Маестро

ЦСКА е на четвъртфинал за Купата на България след измъчен успех с 1:0 срещу Славия като гост.

Двата столични тима се срещнаха за втори път в рамките на няколко дни, като на 1 декември "армейците" стъпиха накриво в Първа лига - 1:1.

Победното попадение за ЦСКА тази вечер реализира Матиас Фаетон в 27'. След гола се стигна до напрежение сред феновете на Славия, а към резервната скамейка на "армейците" полетяха предмети. Стюард бе уцелен с парче от счупена седалка.

"Белите" могат да съжаляват - удариха две греди. Такъв малшанс веднъж имаха и гостите.

Четвърт час преди края ЦСКА понесе тежък удар. Вратарят Густаво Бусато се сблъска с Тони Тасев и играта беше прекъсната, за да получи медицинска помощ. 5 минути по-късно бразилецът, който направи силен мач, поиска смяна и беше изнесен на носилка.

В крайна сметка ЦСКА удържа крехкия си аванс и продължава напред, присъединявайки се към Спартак Варна, Пирин Благоевград и Арда Кърджали.