Десподов бележи отново, ПАОК временно на върха (ВИДЕО)

Капитанът на България се разписа в 64-ата секунда на дербито с Панатинайкос

Капитанът на националния отбор Кирил Десподов се разписа при победата на ПАОК с 3:2 като гост на Панатинайкос в дербито от втория кръг на шампионския поток във футболното първенство на Гърция.

Десподов откри резултата още в 64-ата секунди с мощен удар, като за него това беше попадение №14 с екипа на солунския гранд.

Малко по-късно той получи жълт картон за симулация. В 61' българинът беше сменен от Андрия Живкович.

Бернард изравни за Панатинайкос в 29', но 8 минути по-късно Брандън Томас отново даде аванс на ПАОК. В края на дербито двата отбора си размениха по един гол. Щефан Швааб от дузпа вкара за 3:1 в 89', а Бернард бе точен в третата минута на добавеното време.

В 88' Себастиан Паласиос от тима на домакините получи директен червен картон.

След успеха ПАОК се изкачи за кратко на върха с 63 точки. Впоследствие обаче АЕК оглави класирането с 65 точки, след като победи с 1:0 у дома четвъртия Олимпиакос, който има 57. Панатинайкос остава на третата позиция с 59.