Десподов избухна срещу Панатинайкос, върна ПАОК на върха (ВИДЕО)

Националът отбеляза и двата гола за своите в дербито

Кирил Десподов продължава да блести в Гърция! Националът отбеляза и двата гола за победата с 2:1 на своя ПАОК в дербито с Панатинайкос от 20-ия кръг на местния шампионат.

По този начин капитанът на България върна солунския гранд на върха с актив от вече 47 точки - 2 пред АЕК Атина и 3 пред Панатинайкос.

ПАОК поведе в 38' чрез Константинос Кулиеракис, но попадението не бе зачетено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

5 минути по-късно Десподов получи подаване от Тайсон и прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Бартоломей Дронговски - 1:0.

В началото на втората част обаче Анастасиос Бакасетас възстанови равенството от дузпа.

В 56' Десподов отново се превърна в герой за ПАОК - останал непокрит в наказателното поле, той овладя и хладнокръвно преодоля вратаря за втори път.

Така бившата звезда на Лудогорец има 11 гола и 10 асистенции в 25 мача във всички турнири от началото на сезона.

Родният флангови футболист остана на терена до 72', когато отстъпи мястото си на Андрия Живкович.

До края "двуглавият орел" съхрани крехкия аванс и прекъсна серия от 4 мача без успех над Панатинайкос.

В следващия кръг Десподов и компания гостуват на Атромитос. Преди това ПАОК приема Пансерайкос в реванш от четвъртфиналите за Купата на Гърция. Първият двубой завърши с разгром - 4:0 за "черно-белите", а Десподов остана неизползвана резерва, за да бъде съхранен за първенството.