Десподов - първенец на Гърция в редовния сезон

Следват плейофи за определяне на шампиона

Футболист номер 1 на България Кирил Десподов и неговият ПАОК завършиха на първа позиция в класирането в редовния сезон на гръцкото първенство.

Това не означава, че ще вдигнат титлата все още. В южната ни съседка предстоят плейофи, като първите 6 тима - ПАОК, АЕК, Олимпиакос, Панатинайкос, Арис, Ламия, ще изиграят по две срещи помежду си, за да подредят крайното класиране.

Кирил Десподов премина в гранда от Солун в началото на сезон 2023/2024. До момента той има 10 гола в 20 мача в шампионата.

За последно ПАОК спечели титлата в Гърция през сезон 2018/2019. Ако черно-белите съумеят да задържат първото място, това ще бъде техен четвърти триумф.

Снимка: Миряна Мирочник

От 26 мача в редовния сезон тимът на Десподов записа 19 победи, 3 равенства и 4 загуби.

ПАОК продължава участието си и в евротурнирите. В четвъртък (7 март) гръцкият отбор ще се изправи срещу Динамо Загреб в мач от осминафиналите на Лигата на конференциите. Срещата може да гледате пряко по RING от 22:00 ч.