Десподов с два гола за ПАОК в Гърция

Българинът е на сцената и не иска да слезе от нея, възкликнаха в Гърция

Кирил Десподов блесна с две попадения за убедителната победа на ПАОК с 4:1 при гостуването на Астерас Триполис в мач от гръцкото първенство. Крилото вкара за 1:2 и за 1:4 и вече има общо пет попадения с екипа на тима от Солун.

Два пъти се разписа и австриецът Томас Мург. Десподов, който игра пълни 90 минути на дясното крило, заслужи суперлативи от анализаторите на мача. "О, Десподов е на сцената и не иска да слиза от нея!", възкликна коментаторът на ТВ Alpha при втория му гол.

В 59-ата минута българинът засече с летящ плонж подаване на централния нападател Самата. А в последната минута на редовното време той завърши асистенция на младока Стефанос Тзимас, появил се като резерва.

Капитанът на националния отбор имаше още една чудесна възможност. Две минути след началото на второто полувреме той получи топката по диагонал на 10-12 метра и стреля мощно, но вратарят извади в ъглов удар.

С победата ПАОК излезе временно начело с 32 точки от 14 мача. Панатинайкос, който по-късно тази вечер гостува на Атромитос в източната част на Атина, има 31. АЕК е на 3-а позиция за момента с 30. Астерас Тлиполис е на 6-ата стъпка със 17 пункта.