Десподов с нови два гола за ПАОК (ВИДЕО)

Националът е под пара, дърпа гранда към титлата в Гърция

Кирил Десподов е под пара! Националът отбеляза нови два гола за ПАОК при разгрома с 5:1 над Волос в мач от 19-ия кръг на гръцката Супер лига.

Така капитанът на България върна ПАОК еднолично на върха. Грандът от Солун оглавява класирането с 44 точки, пред Панатинайкос с 41 и мач по-малко. Волос заема 12-ата позиция с 14 точки.

Днес Десподов вкара първите голове през двете полувремена, като бе точен в 22' и 51'. Крилото остана на терена 68 минути, преди да бъде сменен от Андрия Живкович.

Останалите попадения за ПАОК реализираха Томас Мург в добавеното време на първата част, Тайсон в 71' и влезлият като резерва юноша на клуба Стефанос Цимас в 89'.

Голът за Волос, оказал се почетен, вкара Милош Делетич в 58'.

Десподов продължава да блести с екипа на ПАОК. Бившата звезда на Лудогорец има вече 9 гола и 9 асистенции в 24 мача във всички турнири. Той се превръща в ключов играч за "двуглавия орел", доказателство за което е това, че бе съхранен през седмица, оставайки неизползвана резерва при разгрома с 4:0 над Пансерайкос за Купата на Гърция.

Следващият мач на ПАОК е на 28 януари, когато приема Панатинайкос в битката за върха.