Десподов вкара, но Олимпиакос отнесе ПАОК (ВИДЕО)

Гол №12 за национала с екипа на гръцкия гранд

Нов гол, но и разочарование за Кирил Десподов в Гърция! Националът се разписа при загубата на ПАОК с 1:4 от Олимпиакос у дома в дербито на 23-ия кръг.

Капитанът на България започна като титуляр и записа цял мач.

Франсиско Наваро откри резултата в полза на гостите в 29'. Десподов изравни 10 по-късно, когато прати топката в долния десен ъгъл с удар от границата на наказателното поле. При попадението останаха съмнения за игра с ръка на съотборника му Томас Мург.

"Червено-белите" обаче възстановиха аванса си в 54' чрез Даниел Поденс. Четвърт час по-късно Десподов пропусна да изравни - стреля над надпречната греда след рикошет.

Олимпиакос си осигури трите точки в края с два гола на мароканеца Аюб Ел Кааби - в 83' и 90'.

Така ПАОК е втори в класирането, точка зад лидера АЕК. Олимпиакос заема четвъртата позиция, изоставайки на 4 точки от Десподов и компания.

Десподов вече има 12 гола и 10 асистенции в 29 мача от началото на сезона. В следващия кръг тимът му гостува на Панетоликос. Преди това обаче ПАОК се сблъсква с Панатинайкос в дербито от полуфиналите за Купата на страната.