Драма с дузпи прати ЦСКА на трети пореден финал за Купата

"Армейците" очакват победителя от сблъсъка между "Левски" и "Лудогорец"

ЦСКА е първият финалист в турнира за Купата на България! "Армейците" се класираха след изключителна драма с продължения и дузпи. "Белите" се наложиха с 2:0 в редовното време, заличавайки пасива си от първата среща, в продълженията двата тима не си отбелязаха попадение, а при наказателните удари в герой за "червените" се превърна стражът Димитър Евтимов.

Така "армейците" стигнаха до трети пореден финал за Купата и ще защитават трофея си. През миналия сезон ЦСКА спечели с 1:0 срещу "Арда", реванширайки се на феновете си за поражението с 0:1 от "Локомотив" Пловдив през 2020-а.

Във финала тази година ЦСКА очаква победителя от двойката "Левски" - "Лудогорец", чиито реванш е утре. "Сините" победиха с 3:2 в първата среща.

Днес, на ст. "Българска армия", ЦСКА можеше да открие резултата още в 3', но вратарят Светослав Вуцов спря Жорди Кайседо. "Славия" поведе в 9', когато Тони Тасев се разписа на празна врата след пробив на Радослав Кирилов. Само три минути по-късно "Славия" удвои след страхотен гол на Иван Минчев от около 30 м.

В 16' се стигна до спорен момент. Кайседо стреля с глава отблизо, Вуцов успя да отрази, но останаха сериозни съмнения, че топката е преминала голлинията с пълния си обем. Реферът Волен Чинков обаче отхвърли претенциите на "армейците" и даде знак играта да продължи.

"Червените" пропуснаха да намалят изоставането си в края на първата част, когато Кайседо бе изведен отлично от Маурисио Гарсес и не намери очертанията на вратата.

През втората част гостите бяха близо до трети гол в 66'. Стражът на ЦСКА Димитър Евтимов и защитниците пред него не се разбраха и топката попадна в краката на Йон Бакеро, чийто удар от центъра се оказа неточен.

В самия край на редовното време "армейците" можеха да си осигурят място на финала, но хърватинът Карло Мухар пропусна от чиста позиция.

Спорът стигна до продължения, в които равенството се запази и първият финалист бе определен с изпълнение на дузпи. ЦСКА се наложи със 7:6. За "армейците" пропусна Мено Кох, но за "Славия" не реализираха Никита Николаевич и Кемело Нгуена.

Съставите

ЦСКА: 25. Евтимов, 15. Вион, 29. Лам, 4. Кох, 24. Мухар, 18. Мазику, 21. Юга, 10. Йомов, 5. Варела, 27. Гарсес, 9. Кайседо

"Славия": 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 29. Зайков, 4. Соарес, 73. Минчев, 77. Вълчев, 7. Бакеро, 10. Кирилов, 88. Тасев, 9. Петков