Дузпа върна ЦСКА на върха в Първа лига

"Армейците" спечелиха гостуването си на "Ботев" Пловдив

ЦСКА се завърна на върха във временното класиране на Първа лига, след като победи с 1:0 "Ботев" Пловдив като гост в отложен мач от 5-ия кръг. Единственото попадение отбеляза резервата Дюкенс Назон от дузпа в 72'.

Така "армейците" излязоха начело с актив от 31 точки, изпреварвайки ЦСКА 1948 и "Лудогорец". "Ботев" остава на 10-ата позиция с 13 точки.

На стадиона в "Коматево" домакините имаха по-добрите положения преди почивката. В 30' Реда Рабей пропусна сам срещу вратаря Густаво Бусато, а минута по-късно Джеймс Ето'о също не успя да преодолее стража на ЦСКА.

До края на полувремето Емануел Току и Елвис Ману пропиляха добри шансове за пловдивчани.

ЦСКА се активизира през втората част след включването на Назон, заменил Жираир Шагоян. В 70' Марселино бе фаулиран от Ето'о и гостите получиха дузпа, която Назон превърна в гол.

До края "Ботев" опита всичко, но ЦСКА удържа крехкия си аванс.

Съставите

"Ботев" Пловдив: Хидайет Ханкич, Па Конате (74 - Антоан Бароан), Виктор Генев, Мохамед Брахими (82 – Уме Емануел), Емануел Току, Димитър Тонев (62 – Точукву Нади), Самюел Супрайен, Джеймс Ето’o (74 – Николай Минков), Реда Рабей, Елвис Ману, Роберто Пунчец

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (64 - Маурисио Гарсес), Юргей Матай, Християн Петров, Тибо Вион, Жеферсон Телес, Амос Юга, Джонатан Линдсет (75 – Лазар Туфегджич), Станислав Шопов (62 – Марселино), Жираир Шагоян (46 – Дюкенс Назон), Браян Морено (75 – Брадли де Нойер)