Футбол след катастрофа: Ще се съвземат ли националите срещу Грузия? (АНКЕТА)

"Лъвовете" излизат със специални фланелки, за да подкрепят Тодор Неделев

Животът продължава, Лигата на нациите също, а днес (12 юни) е време за четвъртия мач на българския национален отбор по футбол. Той щеше да е поредният, ако не беше белязан от страшна катастрофа.

На път за хотела в Тбилиси автобусите на българите катастрофираха и се наложи Тодор Неделев да бъде подложен на спешна операция на главата. За щастие той е добре, възстановява се и съотборниците и треньорският щаб решиха мачът срещу Грузия да се състои!

Как ще завърши мачът Грузия - България?

Футболът мина на заден план в дните преди мача. Катастрофата със сигурност ще се отрази на българските национали. Хич не е лесно да чакаш новини за състоянието на приятел, приет в местната болница.

Сложната операция на Неделев премина успешно и добрите новини от Тбилиси се чуха ден преди мача. Той остава в реанимация, но лекарите са оптимисти за състоянието му. На футболиста ще му се наложи да бъде под наблюдение в следващите дни, а за завръщане на терена още е рано да се говори.

Със сигурност успехът на интервенцията е избутал големия камък от сърцата на "лъвовете". Те все пак ще излязат на терена в Тбилиси и със сигурност ще искат да зарадват Неделев. Пред bTV Георги Миланов разкри, че по време на химните българите ще са със специални фланелки. Очаква се мачът да спре в 8-ата минута (Неделев играе с номер 8), за да се чуят аплодисменти за пострадалия играч от трибуните.

В чисто футболна реалност родните национали имат огромна нужда от победа! Кампанията в Лигата на нациите не върви никак добре. След равенството със Северна Македония последва тежка загуба с 2:5 именно от Грузия. И това не беше всичко! Само преди дни "лъвовете" не успяха да победят Гибралтар, завършвайки 1:1 с така нареченото "футболно джудже".

Националите са подложени на жестока критика от фенове и специалисти, а Ясен Петров напусна поста на селекционер. В момента тази позиция заема Георги Иванов - Гонзо, но само за два мача.

Що се отнася до Грузия, местните фенове се гордеят с 3 победи в 3 мача и очакват с нетърпение четвърти успех. Днешните домакини със сигурност се превръщат във фаворит за първото място в групата.

Стадионът в Тбилиси е разпродаден, така че българите ще трябва да се справят и с пламенната подкрепа на над 50 000 души на "Динамо Арена".

Дали те ще успеят да надъхат своите? Или родните национали ще играят по различен начин заради Неделев? Предстои да разберем!

Срещата е от 19:00 ч. в Тбилиси.