Футболните националки допуснаха шеста поредна загуба

"Лъвиците" отстъпиха и на Турция в световните квалификации

Футболните ни националки допуснаха шеста поредна загуба в световните квалификации. "Лъвиците" отстъпиха с 0:2 на Турция в шестия кръг от група 8. Двубоят се игра на ст. "Локомотив" в Пловдив.

Туркините решиха спора с по едно попадение в края на двете полувремена. Едже Тюркоглу откри резултата в 41', а две минути преди изтичането на редовното време Ебру Топчу отбеляза втори гол.

Така тимът на Силвия Радойска остава на дъното в групата без спечелена точка и със само един отбелязан гол. Българките вече нямат шансове за класиране на Мондиала през 2023 г.

Турция заема четвъртата позиция с актив от 10 точки след 3 успеха, два от които срещу "лъвиците".

В следващия кръг България гостува на Португалия. Мачът ще се играе на 12 април (вторник).

Съставите

България: 12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 16. Яна Йорданова, 9. Лора Петрова, 13. Десислава Дюпюи, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова, 7. Симона Петкова, 14. Димитра Иванова

Турция: 1. Селда Акгьоз, 2. Берна Йеничери, 4. Едже Текмен, 15. Кезбан Та, 17. Ипек Кая, 7. Арзу Карабулут, 8. Емине Есен, 10. Ебру Топчу, 13. Биргюл Садъкоглу, 20. Елиф Кескин, 16. Едже Тюркоглу