Храбра България отстъпи на Германия при младежите

Мачът бе без значение за тима на Александър Димитров

Младежкият ни национален отбор отстъпи с 1:2 пред Германия в предпоследния си мач от квалификациите за Евро 2025 в Словакия.

Успехът осигури на германците първото място в група "D" с 25 точки, а с това и автоматично класиране за шампионата на Стария континент за седми пореден път.

Селекцията на Александър Димитров, за който срещата бе без значение за класиране, остава на третото място в подреждането с 12 точки.

Домакините поведоха в 9'. Нападателят на Борусия Дортмунд Максимилиан Байер бе точен с глава след центриране от десния фланг.

В 18' Ансгар Кнауф се измъкна зад българската защита, но си поведе лошо топката и вратарят и капитан на България в този мач Дамян Христов успя да излезе и да улови.

Две минути след това дойде и първата българска атака в мача, при която Никола Илиев стреля високо над германската врата от границата на наказателното поле. Този епизод обаче даде смелост на българските футболисти и във втората половина на първата част играчите на старши треньора Александър Димитров доминираха.

Така се стигна до 37', в която Марин Петков открадна топка пред наказателното поле на домакините, комбинира с пета със Станислав Шопов, който подаде на непокрития Никола Илиев и той от малък ъгъл не остави шансове на германския страж Ноа Атуболу за 1:1.

Точно преди почивката Марин Петков можеше да вкара и втори гол, но Атуболу с върха на пръстите изби в корнер прехвърлящия удар на играча на Левски.

През второто полувреме Германия отново успя да натисне и да поведе. В 66' Борислав Рупанов фаулира в наказателното поле на Христов германски играч и главният съдия отсъди дузпа.