Имаше ли дузпи? Ботев Пловдив изпусна ПАО

Задава се горещ реванш на Колежа след 1:2 в първия мач

Ботев Пловдив загуби с 1:2 гостуването си на Панатинайкос във втория предварителен кръг на Лига Европа. Очертаващият се като много горещ реванш е следващата седмица на "Колежа", където трибуните със сигурност ще са пълни до козирката.

"Жълто-черните" изпуснаха гръцкия гранд въпреки разликата от 6 пъти в цените на футболистите. А израелският рефер Давид Фуксман подмина потенциална дузпа за тима на Душан Керкез през първото полувреме. През второто отсъди друга, но я отмени след сигнал от ВАР. Все пак Фуксман не показа втори жълт картон на Джеймс Ето'о, който извърши доста нарушения и беше заменен предвидливо.

Близо 250 фенове на Ботев подкрепяха своите любимци на олимпийския стадион в Атина. Около 15 000 привърженици на домакините притихнаха след почивката, когато звездите на ПАО изглеждаха тотално объркани.

Александър Йеремеев откри резултата още в 8-ата минута след груба грешка в защитата на Ботев. Малко преди почивката Анастасиос Бакасетас се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Йонас Там срещу Филип Джуричич.

Носителите на Купата на България върна един гол в 70-ата минута след комбинация между резервите Мартин Секулич и Ален Корошец. До края на двубоя домакините стигнаха до греда, но Ботев организира няколко светкавични контри, при които изравнителното попадение висеше на косъм.