Исторически срам! Футболните национали бяха разбити от Грузия

"Лъвовете" загубиха с 2:5 в Лигата на нациите

Срамна загуба за футболните национали в Лигата на нациите! "Лъвовете" бяха разбити с 5:2 от Грузия във втория си мач от група 4 на дивизия 3. Така тимът ни допусна 5 гола у дома срещу толкова скромен съперник за първи път в историята.

За "трикольорите", които направиха 1:1 със Северна Македония през седмицата, следват гостувания на аутсайдера Гибралтар и Грузия - съответно на 9 и 12 юни.

Тази вечер, на "Хювефарма Арена" в Разград, гостите поведоха още в 4' с попадение на Зурико Давиташвили, преди Андреа Христов да си отбележи автогол в 31' - 0:2.

"Трикольорите" намалиха в 50', когато Атанас Илиев засече с глава центриране на Иван Турицов. Само 2 минути по-късно обаче Буду Зивзивадзе покачи на 3:1 за противника, а в 58' грузинците стигнаха до четвърти гол след точно изпълнена дузпа от звездата им Хвича Кварацхелия. Наказателният удар беше отсъден за фал на Турицов.

В 70' и Георгес Микаутадзе се разписа за Грузия, а влезлият като резерва Илиян Стефанов върна едно попадение 7 минути преди края. Гостите получиха възможност да отбележат и шести гол, но Ника Квеквескири пропусна дузпа в четвъртата минута от петте добавено време.

Последните минути преминаха под мощни скандирания "Оставка". Селекционерът Ясен Петров се оттегли от поста си малко по-късно. Той пое вината за унизителната загуба и поднесе своите извинения на феновете.

Поражението с 2:5 е най-тежкото за "лъвовете" от ноември 2021 г. насам, когато загубиха с 0:4 от Швейцария. Така България удължи на 6 мача серията си без победа. Тя включва 2 равенства и 4 поражения, при голова разлика 6:15.

Стартовите състави

България: 13. Михайлов, 2. Турицов, 3. А. Христов, 14. Недялков, 12. Йорданов, 8. Неделев, 18. Чочев, 17. Миланов, 11. Десподов, 19. М. Минчев, 9. А. Илиев

Грузия: 1. Лория, 3. Хочолава, 4. Кашия, 2. Какабадзе, 15. Азаров, 16. Квеквескири, 6. Абружаня, 5. Кверквелия, 7. Кварацхелия, 18. Зивзивадзе, 9. Давиташвили