Седма победа за "Левски", Ивелин Попов с първи гол

"Сините" биха с 1:0 в Стара Загора

"Левски" победи "Берое" с 1:0 като гост в Стара Загора в последния мач от 12-ия кръг в Първа лига. Гостите поведоха в 3-ата минута с дебютен гол на Ивелин Попов със синия екип.

Вратарят Иван Караджов излезе неразчетено, а топката беше ударена с ръка от Илиян Стефанов преди да попадне в Попето, който не сгреши на празна врата. В петата минута реферът Георги Кабаков отново допусна грешка, след като отсъди нарушение на Димитър Пиргов, но пропусна да даде авантаж, а Роналдо оставаше очи в очи с Караджов. Кабаков след това се извини на футболистите на гостите.

Футболистите на "Левски" имаха претенции и за дузпа в 34-ата минута, когато Георги Миланов падна в наказателното поле.

Така играчите на Станимир Стоилов, които стояха по-добре на терена през целия мач, записаха седма победа в първенството и са шести в класирането с 21 точки. "Берое" е 10-и.

„Наистина доста труден мач за нас. Знаете, че отбор като "Левски", ако иска да се бори за нещо значимо и трофеи, ще има още много такива сблъсъци на характер и битка“, отбеляза след мача Попов. "Радвам се, че вкарах гол. Дълги години чаках да направя дебют за Левски“, завърши бившият капитан на националния отбор.