Кошмар на "Герена": Левски пада, псуват Сираков

„Сините“ загубиха с 1:2 от ЦСКА 1948 при повторния дебют на Николай Костов

Новият футболен сезон започна с кошмар за Левски. "Сините" загубиха с 1:2 от ЦСКА 1948, а на стадион "Георги Аспарухов" се разрази война заради собственика Наско Сираков.

Организираните фенове издигнаха плакати срещу голмайстор №1 в историята на клуба. Обидните им скандирания пък бяха посрещнати с бурно недоволство от останалите зрители по трибуните.

Рикардиньо изведе Левски напред през първото полувреме. Бразилецът получи чудесен пас от сънародника си Уелтън, освободи си пространство и прониза Наумов.

В края на полувремето гостите получиха дузпа след сблъсък между Рикардиньо и Симеон Петров. Педриньо прояви хладнокръвие и изравни.

Десетина минути преди края Елитон донесе трите точки на ЦСКА 1948. Бразилският централен защитник не извиси след корнер и не остави никакви шансове на Пламен Андреев.

Така Левски започна със загуба втория престой на своя треньор Николай Костов. Любопитното е, че точно преди година "сините" отново потеглиха с поражение от същия съперник. Тогава треньор беше Станимир Стоилов, мачът се игра в Бистрица и завърши само с един гол.