"Левски" буксува и на "Коритото"

"Сините" записаха шести пореден мач без победа в Първа лига

"Левски" завърши 2:2 с последния в класирането „Спартак“ Варна и продължава да буксува в Първа лига. На култовия стадион "Коритото" в морската ни столица "сините" записаха шести пореден мач без победа в елита.

Преди дни те направиха 0:0 и с другия варненски тим - "Черно море".

Тимът на Станимир Стоилов можеше да си тръгне и без точка, ако не бе пропускът на Денис Баланюк в края на двубоя.

Столичани поведоха с 1:0 в 25-ата минута. Филип Кръстев проби, преодоля двама играчи на съперника, финтира и Емануел Моура в наказателното поле, след което прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дичевски. Това бе и първият точен удар на "сините" в мача.

Спартаклии изравниха малко след подновяването на играта. В 48-ата минута Ивайло Климентов с много силен удар от дъгата на наказателното поле разтресе напречната греда на вратата на Пламен Андреев, след което топката тупна зад голлинията за 1:1.

"Левски" отново дръпна с 2:1 три минути по-късно. Уелтън проби по левия фланг, след което нахлу в наказателното поле на домакините и се опита да подаде към Роналдо, Божидар Васев изби топката на пътя на Кръстев, който не сгреши срещу Дичевски.

Крайният резултат оформи бившият "син" кадър Пламен Димов. В 66-ата минута миналият през "Герена" Здравко Димитров центрира от фаул в наказателното поле на "Левски", където Димов засече топката с глава и я прати под напречната греда във вратата на Пламен Андреев.

"Левски" е седми в класирането с 29 точки, а "Спартак" - последен само с 8.