"Левски" и "Ботев" вероятно ще играят по мач без публика

Дисциплинарната комисия към БФС трябва да разгледа инцидентите от мача от последния кръг на Първа лига

Сурово наказание грози футболните тимове на "Левски" и "Ботев" Пловдив заради действията на феновете по време на последния мач от Първа лига.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на 30 април, като "сините" победиха с 2:0. По време на почивката между двете полувремена се стигна до напрежение между агитките на стадион "Георги Аспарухов". Привържениците на домакините нахлуха на терена, а от трибуните полетяха бомбички.

При ексцесиите пострада полицаи, който беше уцелен с пиратка в крака и откаран в болница.

Очаква се Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз да разгледа случилото се на следващото си заседание (вероятно на 3 май) и да накаже строго отборите.

Според "Топ спорт" и двата тима ще получат санкция да играят следващите си домакински мачове без публика. Това означава, че "Лудогорец" ще им гостува на празни стадиони.

"Ботев" играе с разградчани на 6 май, докато "Сините" посрещат тима, който вече си осигури шампионската титла през сезона, на 22 май.

Отделно от тази санкция се очакват и тежки финансови глоби за двата тима заради поведението на феновете.