"Левски" мина през Враца за четвърта поредна победа

"Сините" спечелиха с 2:0 срещу "Ботев"

"Левски" записа четвърта поредна победа в Първа лига! "Сините" спечелиха с 2:0 срещу "Ботев" Враца като гости в среща от осмия кръг.

Тимът на Станимир Стоилов пое инициативата още от началните минути, но трябваше да чака до 30', за да излезе напред в резултата - Андриан Краев бе точен с глава.

Домакините усложниха задачата си в 42', след като Сантиаго Монтоя си изкара втори жълт картон. "Левски" опита да се възползва още преди почивката, но вратарят Красимир Костов спря Георги Миланов в добавеното време.

През втората част врачани създадоха първата си голова възможност в 66', когато резервата Мирослав Маринов стреля силно, но неточно.

В 83' Илиан Стефанов покачи на 2:0 за столичния гранд, възползвайки се от подаване на Ивелин Попов.

4 минути по-късно численото равенство бе възстановено от Сонко Сундберг, койти получи директен червен картон за опасна игра. Ситуацията мина през щателен видеопреглед.

В крайна сметка "Левски" си тръгва от северозападния град с 3 точки и вече е с актив от 12 на 7-ото място, докато "Ботев" е 12-и със 7.

За столичани следва битка с шампиона "Лудогорец" за Суперкупата, докато врачани ще гостуват на друг борещ се за оцеляването си в елита - "Пирин" Благоевград.

Съставите

"Ботев" Враца: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 20. Биатумусока Меси, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 88. Йохан Валбуена, 91. Венцислав Христов

"Левски": 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба