Левски надигра Пирин и излезе трети

Късни голове донесоха успеха за столичния гранд

Левски победи с 2:0 гостуващия Пирин Благоевград в отложен мач от шестия кръг на родния футболен шампионат. "Сините" стигнаха до успеха с късни голове на Уелтън (78') и Асен Митков (87').

Така Левски се изкачи на третата позиция, която заема с актив от 15 точки - 7 по-малко от лидера Локомотив Пловдив. "Железничарите" обаче са с мач повече.

Тази вечер първото чисто положение се откри пред гостите в 14'. Джавад Ел Джемили сбърка при подаване към завърналия се сред титулярите Николай Михайлов. Юго Камано пресече и излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и не го затрудни.

Впоследствие пропуски за Левски направиха Рикардиньо, Роналдо и Дарлан, преди Асими Фадига почти да повтори изпълнението си от първия мач с Айнтрахт Франкфурт в плейофите на Лигата на конференциите.

Левски владееше инициативата и през втората част, но трябваше да чака до 78', за да поведе. Капитанът на Пирин Александър Дюлгеров се пребори за една висока топка, обаче я прати на пътя на Уелтън, който се измъкна и преодоля стража на "орлетата" Максим Ковальов за 1:0.

Три минути преди края тимът на Николай Костов сложи точка на спора с попадение на юношата на клуба Асен Митков.

В следващия кръг Левски гостува на новака Крумовград, докато за Пирин, който е на дъното с едва 1 точка от 8 двубоя, предстои визита на Хебър.

Какво казаха след двубоя на "Герена" двамата треньори - Иво Тренчев и Николай Костов, можете да видите във видеото най-горе.