"Левски" не успя да пречупи "Септември", удари 3 греди

"Сините" се отдалечиха на 5 точки от върха

Нова грешна стъпка на "Левски" в Първа лига! "Сините" направиха 0:0 с новака "Септември" София в среща от 14-ия кръг. На Националния стадион, "сините" доминираха, но късметът не бе на тяхна страна - удариха 3 греди. Силен мач направи и вратарят на домакините Димитър Шейтанов - юноша на "Левски".

Издънката е втора поредна за "Левски" в София след поражението с 1:2 от "Славия" през седмицата. Същевременно тимът на Станимир Стоилов записа първо равенство от началото на кампанията.

Първото полувреме завърши без попадения, макар че и двата отбора бяха активни. Филип Кръстев удари греда още във 2', преди Илиян Стефанов да пропилее нова възможност за гостите. Най-близо до гол беше Уелтън, чийто изстрел беше отразен от Шейтанов.

В средата на първата част "Септември" отвърна, но друг бивш "син" - Атанас Кабов, бе спрян от вратаря Пламен Андреев.

След почивката топката се отби в гредата при удари на Андриан Краев и Уелтън, Марин Петков пък направи пропуск. "Левски" притисна "Септември", обаче така и не намери път към вратата на съперника.

Така "Левски" се отдалечи на 5 точки от върха и остава четвърти с 25. С точката, до която стигна в дебюта за Светослав Петров начело, "Септември" заема 13-ата позиция с 10.

Съставите

"Септември": Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Асен Георгиев, Иван Арсов, Илия Миланов (46'-Мартин Ачков), Димитър Костадинов, Атанас Кабов, Йоан Гаврилов (73'-Красиан Колев), Мартин Стойчев (7'-Александър Тодоров), Мартин Николов и Реди Каса (73'-Мартин Стоянов)

"Левски": Пламен Андреев, Калиан ван дер Каап, Георги Миланов, Андриан Краев (89'-Асен Митков), Илиян Стефанов (80'-Абдулахи Шеху), Уелтън, Роналдо, Ноа Сонко Сундберг, Филип Кръстев, Хосе Кордоба (89'-Цунами) и Марин Петков (65'-Ивелин Попов)