Левски подкрепи цесекар, вкара два гола на израелци

2:2 в последната контрола преди началото на сезона

Левски завърши контролите си преди старта на новия шампионат с равенство срещу израелския Макаби Нетаня. Срещата, играна на стадион "Георги Аспарухов4, завърши 2:2.

Първото полувреме премина под доминацията на домакините, които създадоха близо 10 положения. Липсваше им обаче точният завършващ удар, а и намесите на вратаря на Макаби се оказаха ключови.

Противно на събитията гостите поведоха в 39'. Тогава след скоростно изнасяне по дясното крило и пас на втора греда непокритият Игор Златанович намери далечния ъгъл. Веднага след това Александър Колев бе близо да изравни, след като надскочи бранител, но топката не намери целта.

През първите 45' израелците изнервиха трибуните с няколко по-остри единоборства. За това помогнаха и многобройните явни усилия на стража им да бави времето.

Девет минути след началото на втората част отново Златанович смълча трибуните с второто си попадение.

В 62' след спасен удар от пряк свободен удар на Марин Петков самият той реализира, отбелязвайки първи гол за отбора в последните три проверки.

120 секунди по-късно Макаби бе ударен от истинско Цунами. Бранителят посрещна с глава центриране отдясно и топката отново беше във вратата на Макаби за 2:2.

В 83' един от новите на "Герена" - Мустафа Сангаре, можеше да вкара ефектен гол с глава, но гредата спаси вратарят на Макаби Томер Царфати.