Левски удари пръв на "Колежа"

Столичани развалиха празника на Ботев Пловдив

Левски извоюва втори пореден триумф в Първа лига. Момчетата на Елин Топузаков излъгаха Ботев Пловдив с 1-0 в мач от 28-ия кръг.

Така „сините“ развалиха празника на „жълто-черните“, след като преди срещата последните откриха новия стадион „Христо Ботев“. В герой на „Колежа“ за столичани се превърна Рикардиньо, който отбеляза и единственото попадение.

Атмосферата на реновираното съоръжение бе феноменална, а 18 000 души изпълниха трибуните. Началният съдийски сигнал на срещата се забави с 10 минути именно поради доста гъстата мъгла, която се образува след запалването на димките от страна на "жълто-черните" фенове. В началото на второто полувреме мачът отново беше прекъснат за повече от 10 минути заради нова порция дим от факли и последвала пищна заря.

“Сините“ продължават да се намират на четвъртото място с 54 точки, а футболистите на Бруно Балтазар заемат десетата позиция с 29 точки. На 4 май (четвъртък) Левски ще домакинства на Септември София, докато Ботев ще има визита на Пирин Благоевград.

Първото полувреме не предложи почти никакви ситуации и пред двете врати, а това се отнасяше и за началото на второто.

Статуквото бе нарушено в 65-та минута. Тогава Рикардиньо се възползва от сериозна грешка в защитата на домакините и остана сам на празна врата, за да се разпише и да прати радостта в лагера на гостите.