Левски устиска 1:0 във Враца

Бразилец донесе трите точки с първия си гол за "сините"

Левски записа пореден безличен мач, но успя да измъкне 1:0 при гостуването си на Ботев Враца. Трите точки дойдоха след дебютен гол на бразилския халф Дарлан през първото полувреме.

Въпреки че играха без звездата си Браян Переа, домакините създадоха по-опасните атаки. Вратарят на Левски Пламен Андреев обаче се намеси ключово два пъти преди почивката. В последните минути пък Ботев натисна здраво съперника, но така и не успя да стигне до решителен удар.

"Сините" записаха втора поредна победа в шампионата след 3:0 над Локомотив Пловдив. Тимът завършва календарната година на шесто място с 35 точки.

Лошата новина за треньора Николай Костов е поредната контузия. Бразилският нападател Рикардиньо се строполи на терена през второто полувреме и беше принудително заменен. Той все пак разполага с около два месеца, за да се възстанови за пролетния дял.

Звездата Уелтън пък получи петия си жълт картон през сезона. Това означава, че той ще пропусне първия официален мач след Нова година - гостуване на Пирин в Благоевград.