"Левски" взе глътка въздух, продължава за Купата на България

"Лудогорец" чака "сините" в следващия кръг

"Левски" взе глътна въздух след седем поредни мача без успех, след като удари "Вихрен" в Сандански с 4:1. С победата „сините“ се класираха за 1/8-финалите, където ги очаква шампионът "Лудогорец" в повторение на полуфинала от миналата година.

Домакините поведоха още в 7-ата минута. Митко Удоджи, със зелена брада и снежинки на главата, порази вратата на Николай Михайлов, който застана под рамката с капитанската лента за пръв път след злощастното отпадане от "Хамрун" в Лигата на конференциите.

Още преди почивката головете на Роналдо и Андриан Краев внесоха спокойствие в лагера на защитаващия трофея тим на Станимир Стоилов.
Второто полувреме играчите от "Герена" логично стигнаха до убедителната победа. По един гол прибавиха Уелтън и Георги Миланов от дузпа.