Левски започна сезона ударно, вкара 6 на Локо София

Новите блеснаха за „сините“ в „Надежда“

Ударно начало на сезона за Левски! "Сините", тази вечер в жълтия си трети екип, разгромиха с 6:1 Локомотив София като гости на старта в Първа лига. Мачът бе официален дебют за Станислав Генчев начело на тима.

Левски стигна до трите точки с обрат, в основата на който бяха новопривлечени.

Анте Аралица даде аванс на "железничарите" още в 5', но Алекс Колев изравни в 12' след подаване на Майкон. В 21' Алдаир направи страхотен рейд през центъра и разстреля вратаря Александър Любенов за 2:1 в полза на Левски, а в края на първата част Джавад Ел Джемили се разписа на два пъти.

Левски доминираше и след почивката. Попадения на Карлос Охене в първата минута на добавеното време и резервата Мустафа Сангаре в седмата оформиха резултата.

Двубоят продължи около 100 минути, тъй като четвърт час преди края един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив" угасна, имаше и прекъсвания заради димки в двете агитки.

Във втория кръг Левски приема Ботев Враца, докато Локомотив София гостува на Берое.

Съставите

Локомотив София: 24. Александър Любенов - 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо (46' - 15. Лука Иванов), 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов (46' - 98. Стив Траоре) - 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (72' - 20. Диого Тейшейра), 10. Валентин Николов (К), 94. Юлиан Ненов (58' - 44. Мики Орачев) - 29. Анте Аралица (90+3' - 18. Светослав Диков)

Левски: 44. Матей Маркович - 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап (46' - 27. Борислав Рупанов), 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 11. Джавад Ел Джемили (81' - 7. Фабио Лима), 8. Карлос Охене, 3. Майкон – 17. Евертон Бала (67' - 12. Мустафа Сангаре), 88. Марин Петков (81' - 10. Асен Митков), 9. Алекс Колев (90+2' - 16. Преслав Бачев)