Лидер ли? ЦСКА прегази Локо на Лаута

"Червените" вкараха само два, изпуснаха дузпа и куп положения

ЦСКА изнесе футболна лекция на лидера Локомотив Пловдив. "Червените" спечелиха само с 2:0 гостуването си на Лаута и пропуснаха да разгромят съперника.

Почти всяка атака през първото полувреме завършваше с удар във вратата на "черно-белите". Защитниците на Локомотив се надпреварваха кой ще допусне по-груба грешка.

Майкъл Естрада откри резултата след страхотна атака с по едно докосване и безмилостен завършващ удар. След това еквадорският национал открадна топката и я поднесе на Дюкенс Назон, който без усилия направи 2:0.

Пресата на ЦСКА работеше безотказно и положенията следваха едно след друго. Малко преди почивката Назон беше повален от Ангел Лясков в наказателното поле, но не успя да преодолее Хоркаш при отсъдената дузпа. През второто полувреме отново Назон пропусна още няколко идеални положения.

От своя страна Локомотив създаде съвсем малко смислени ситуации. Дори и при стихийния натиск в последните минути.

Тимът на Александър Томаш допусна първо поражения в първенството след 9 победи и две равенства, но остава начело с 29 точки - с една повече от Черно море. ЦСКА записа пети пореден успех и изпревари Левски за третото място - 24 срещу 23.

Лошите новини за треньора на "червените" Нестор Ел Маестро са новата порция контузии. Марселино Кареасо напусна терена след тежък удар с лакът в главата, като в ситуацията Лясков необяснимо се размина с втори жълт картон.

След това Естрада огъна лошо коляното си и напусна с накуцване. Засега не е ясно дали двамата ще са готови за дербито с Левски следващата седмица. Същото важи и за колумбийския защитник Браян Кордоба.