Локо и Ботев не се победиха в странно дерби

Второ поредно равенство в битката за Пловдив

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в пловдивското дерби от откриващия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадиона в парк "Лаута" бе исторически - първият, след като двата клуба подписаха споразумение през този сезон само домакините да имат публика в сблъсъка.

"Жълто-черните" поведоха в 14', когато Мартин Секулич беше точен от дузпа, отсъдена за фал на вратаря Динко Хоркаш срещу него.

В 77' обаче Пиер Зебли изравни с шут от границата на наказателното поле, при който стражът Хидайет Ханкич можеше да реагира много по-добре.

Ботев бе близо до драматичен успех. В четвъртата минута от добавеното време резервата Уме Емануел се справи с двамата защитници при контраатака на "канарчетата", но не успя да я завърши.

Равенството е второ поредно в дербито след 1:1 през март.

Съставите

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбуя, 28. Янис Карабельов, 44. Роберто Пунчец