"Лудогорец" детронира "Левски", "сините" изпуснаха дузпа

Съмнения за засада при първия гол на шампионите

"Лудогорец" детронира "Левски" за Купата на България. В поредния изключително драматичен двубой между двата отбора "орлите" надвиха "сините" с 2:1 след обрат в 1/8-финален сблъсък.

Уелтон бе точен в 61-ата минута, след като засече с корем центриране на Цунами. Игор Тиаго изравни с първото си докосване в 69-ата минута, като при попадението останаха съмнения за засада. В 79-ата минута Текпектей донесе пълен обрат за шампионите, след като матира от дистанция неубедителният Пламен Андреев.

За да бъде драмата пълна, Хосе Кордоба пропусна дузпа в 90-ата минута, изпращайки топката високо над гредата. След мача защитникът не успя да сдържи сълзите си, строполявайки се на земята след последния съдийски сигнал. Помощник-треньорът на "Левски" Цанко Цветанов отиде да го окуражи, но очевидно Кордоба преживява тежко случилото се.

Жребият за 1/4-финалите ще се тегли на 12 декември от 11:00 часа в „Бояна“. Мачовете ще се играят в периода 4-6 април 2023 г. Жребият за полуфиналите ще се проведе на 7 април. Полуфиналните срещи са предвидени за 25-27 април (първи мачове) и 2-4 май (срещи реванш).

Финалът ще се играе на 24 май на стадион „Васил Левски“ в София.

До този етап на турнира достигнаха 8 отбора от Първа лига на България - "Арда", "Локомотив" София, "Лудогорец", "Славия", "Спартак" Варна, ЦСКА 1948, ЦСКА и "Черно море".