Лудогорец дръпна с 9 точки на върха

Шампионите победиха ЦСКА 1948 с късен гол

Лудогорец направи нова крачка към шампионска титла №13! "Орлите" победиха ЦСКА 1948 с 1:0 като гости в отложен мач от осмия кръг на Първа лига.

Така разградчани увеличиха на 9 точки аванса си на върха. Те са с актив от 69, пред ЦСКА с 60 и Черно море с 58. Топ 4 оформя Локомотив Пловдив с 53.

ЦСКА 1948 пък продължава без успех от началото на годината и заема седмата позиция с 39 точки, колкото има и Арда.

Днес гредите спряха Лудогорец на два пъти преди почивката. Руан Секо уцели напречната в 26', а 5 минути преди края на първата част левият страничен стълб помогна на домакините при изстрел на Бърнард Текпетей.

В герой за Лудогорец се превърна влезлият като резерва Матиас Тисера. Аржентинският нападател отбеляза единственото попадение в 82'. С асистенция се отчете друг, появил се на терена през втората част - Кайо Видал.

В следващия кръг Лудогорец е домакин на Арда, а ЦСКА 1948 - на Локомотив София.