Лудогорец е на финал за Купата след драма с дузпи

Шампионите отстраниха Черно море

Лудогорец се класира за финала в турнира за Купата на България, след като елиминира драматично Черно море. "Орлите" загубиха с 1:2 в редовното време и продълженията на полуфиналния реванш (2:1 в първата среща), но се наложиха с 4:1 при дузпите.

Така на 24 май тимът на Ивайло Петев ще мери сили с ЦСКА 1948, който отстрани Локомотив (София) в другия полуфинал, също след над 120 минути футбол.

Днес, на Хювефарма Арена в Разград, "моряците" поведоха в 56' след гол с глава на Васил Панайотов. Радостта на гостите обаче продължи само 2 минути - Спас Делев изравни, засичайки центриране на Кирил Десподов. Лудогорец беше близо до бърз пълен обрат, вратарят Иван Дюлгеров обаче спря Матиас Тисера.

Черно море стигна до второ попадение с една от последните си атаки - Матеус Машадо прати мача в продължения.

В допълнителния половин час липсваха чисти положения и двата отбора решиха спора с дузпи. При тях играчите на Лудогорец бяха безупречни - Оливие Вердон, Бърнард Текпетей, Тодор Неделев и Кайо Видал реализираха, докато за съперника пропуснаха Атанас Илиев и Едгар Пачеко, а не сбърка само Алекс Фернандес.

Състави

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Игор Пластун, Гонсало Авила (87'-Франко Русо), Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Спас Делев (63'-Кайо Видал), Нонато (88'-Тодор Неделев), Кирил Десподов (73'-Раи Насименто), Матиас Тисера (97'-Бърнард Текпетей)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Александър Василев (86'-Едгар Пачеко), Мазир Сула (120'-Цветомир Панов), Стефан Велев (74'-Атанас Илиев), Даниел Димов, Васил Панайотов, Алекс Фернандес, Исмаил Иса (62'-Матеус Машадо)