Лудогорец обърна Черно море и е близо до финал за Купата

Шампионите си осигуриха аванс преди реванша в Разград

Лудогорец е близо до финал за Купата на България! Шампионите спечелиха с 2:1 срещу Черно море като гости след обрат в първия полуфинален двубой. Така "орлите" си осигуриха аванс преди реванша в Разград на 11 май.

В спора за трофея победителят от двойката ще се изправи срещу ЦСКА 1948 или Локомотив (София).

На ст. Тича във Варна, двата отбора изиграха интересно първо полувреме, в което паднаха и трите попадения. Алекс Фернандес изведе "моряците" напред в 13', но Нонато изравни само 4 минути по-късно. Обрата за Лудогорец оформи Игор Пластун, който бе точен в 34'.

Домакините имаха претенции за дузпа в 51' за фал на Пластун срещу Васил Панайотов, но реферът Волен Чинков прецени, че няма основание да отсъди такава.

Черно море завърши срещата с човек по-малко заради директен червен картон на Стефан Велев след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Съставите

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Александър Василев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Николай Златев (46'- Велислав Василев), Едгар Пашеко (61' - Мишаел Алвес), Алекс Фернандес (85'- Даниел Димов), Атанас Илиев (61-ва мин. Исмаил Иса)

Лудогорец: Симон Слуга, Гонзало Пипа, Георги Терзиев, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш (83' - Мануел Шоу), Матиас Тисера (60' - Игор Тиаго), Кирил Десподов (60' - Бърнард Текпетей), Аслак фон Витри, Густаво Нонато (76' - Педро Нареси), Игор Пластун, Кайо Видал (83' - Раи Насименто)