Лудогорец обърна Левски по пътя към титлата (ВИДЕО)

Разградчани се възползваха от грешната стъпка на ЦСКА

Лудогорец се възползва от грешната стъпка на ЦСКА срещу ЦСКА 1948 и отново е на върха в Първа лига! "Орлите" победиха Левски с 3:2 у дома след обрат в двубой от 34-ия кръг на първенството.

Така разградчани вече са лидер с актив от 82 точки - 1 пред ЦСКА. Лудогорец може да стане шампион за 12-и пореден път, ако се наложи при гостуването си на Черно море в последния кръг идната сряда (7 юни).

Днес Левски започна без петима основни играчи - контузения Рикардиньо, както и Цунами и Ивелин Попов заради риск от наказание за натрупани картони. Уелтън и Роналдо пък останаха на пейката.

На Хювефарма Арена, Лудогорец поведе в 23' след спорна дузпа за игра с ръка на Келиан ван дер Каап. Повторенията не убедиха, че бранителят не беше бутнат от Игор Тиаго. Реферът Никола Попов все пак прецени, че няма нарушение. Зад топката застана Кирил Десподов, който не сбърка - 1:0.

Левски изравни 10 минути по-късно чрез Илиян Стефанов, който засече центриране на Патрик-Габриел Галчев.

"Сините" удариха греда след пробив на Джавад Ел Джемили в 57', преди Филип Кръстев все пак да ги изведе напред след около час игра.

В 66' Якуб Пьотровски възстанови равенството след гол с глава при корнер, а само 6 минути по-късно Игор Тиаго донесе безценния успех за тима на Ивайло Петев.

Снимка: ludogorets.com

Победата е първа за Лудогорец срещу Левски в шампионата за сезона. До днес двата отбора имаха две равенства.

"Сините" ще водят до последно битка с ЦСКА 1948 за третата позиция, даваща право на участие в Лигата на конференциите. Отборът на Елин Топузаков има 61 точки - 2 по-малко от "червените". В 35-ия кръг Левски се сблъсква с ЦСКА във Вечно дерби като за финал на сезона.