Лудогорец пак дръпна на Левски

Шампионите с безпроблемна победа над Септември в "Надежда"

Лудогорец отново дръпна с 3 точки пред Левски след безпроблемна победа с 2:0 над Септември в столичния квартал "Надежда". Шампионите събраха 31 точки - с две повече от основния си конкурент за титлата. Те имат и мач по-малко.

А Септември, който в миналия кръг шокира ЦСКА с 1:0, остава на 13-о място в 10 точки.

Домакините останаха с човек по-малко още в 20-ата минута, след като Кайо Видал се измъкна зад защитата, а Георги Върбанов го събори пред наказателното поле и получи директен червен картон.

Малко преди почивката Руан Секо откри резултата при добавка след изстрел на Ивайло Чочев. В 55-ата минута Чочев удар на Чочев прати топката в гредата, а оттам тя ришокира в Мартин Христов и влезе за втори път във вратата на Септември.