Лудогорец писа шестица на Локо София

Кръв и линейка в Разград след кошмарен инцидент

Шампионът Лудогорец отнесе с 6:0 гостуващия Локомотив София. Мачът от 25-ия кръг на Първа лига беше белязан от кошмарен инцидент, след който вратарят на "железничарите" Александър Любенов беше откаран в болница.

На Хювефарма Арена, "орлите" поведоха още във 2' чрез Квадво Дуа, който се възползва от грешка в защитата на Локомотив.

Впоследствие Бърнард Текпетей удари греда, преди Ивайло Чочев все пак да удвои аванса на домакините в 38'. Така халфът ознаменува с дебютно попадение първия си мач като титуляр за Лудогорец.

В края на първата част Текпетей покачи на 3:0, а малко след почивката Дуа вкара от дузпа, отсъдена за фал на вратаря Любенов срещу него.

В ситуацията обаче стражът получи удар в главата, глътна си езика и изпадна в безсъзнание за кратко. Медицинският екип успя да го свести и бе откаран в болница.

В 57' Руан Секо отбеляза пети гол за Лудогорец, а крайния резултат оформи Аслак фон Витри в 88'.

Така, след третата си поредна победа срещу Локо София, Лудогорец се откъсна с 3 точки на върха пред Черно море. "Орлите" са с актив от 57 и мач в аванс. "Червено-черните" заемат 12-ата позиция с 25 точки.