Лудогорец попиля Левски преди вечното дерби

Шампионите с огромна крачка към титла №13 след 5:1 в Разград

Левски допусна кошмарна загуба - 1:5 от Лудогорец - само три дни преди вечното дерби. Слаба утеха за "сините" е, че ЦСКА също е в тежка ситуация след 1:2 от Локомотив Пловдив.

От своя страна шампионите вече докосват 13-ата си поредна титла. Те дръпнаха с 6 точки пред "червените", а имат и мач по-малко. Левски пък остана четвърти, но вече е само на точка пред пловдивския Локомотив.

Първото полувреме в Разград не предвещаваше последвалия разгром. Тимът на Николай Костов, който нямаше загуба през пролетта, се държеше съвсем равностойно.

Руан Секо откри още в третата минута, но Марин Петков изравни в 17-ата. След почивката обаче Лудогорец вдигна оборотите и стигна до попадения на Терзиев, Пьотровски, Дуа и Видал.

Левски понесе и допълнителен удар освен унизителния резултат. Намиращият се в страхотна форма Марин Петков получи жълт картон и пропуска сблъсъка с ЦСКА заради наказание.