"Лудогорец" потрепери, но направи крачка към групите на ШЛ

"Орлите" си осигуриха още поне 10 мача в Европа

"Лудогорец" загуби гостуването си на "Шамрок Роувърс" с 1:2, но все пак се класира за третия квалификационен кръг и продължава към групите на Шампионската лига.

У дома момчетата на Анте Шимунджа победиха ирландците с 3:0. В следващата фаза разградчани ще срещнат "Динамо" Загреб, който елиминира северномакедонския "Шкупи" с общ резултат 3:2.

Родният шампион остана на "Тала Стейдиъм" с 10 човека още в началото на втората част, но въпреки това удържа, недопускайки обрат.

"Шамрок" пръв удари в 21-вата минута с гол на Аарън Грийн. В 51-ата минута Шоу остави отбора си с човек по-малко след втори жълт картон. Вторият гол за домакините заби Айдомо Емаку в 88-ата минута, давайки криле на домакините. Каули Оливейра обаче сложи точка на интригата с точно попадение в първата мината от продължението.

Така "орлите" си осигуриха поне още 10 мача в Европа, както и сигурно място в групите на Лигата на конференциите.