Лудогорец разпиля Етър и излезе трети

На 2 точки от върха и с мач по-малко

ludogorets.com

Лудогорец отново е на 2 точки от върха с мач по-малко от лидера ЦСКА. Шампионите разгромиха с 4:0 Етър като гости в последен двубой от 17-ия кръг на Първа лига.

На ст. Ивайло във Велико Търново, "орлите" си осигуриха успеха още преди почивката с голове на Квадво Дуа в 3', Тодор Неделев в 32', Якуб Пьотровски в 37' и Бърнард Текпетей в 41'.

Снимка: ludogorets.com

През втората част гостите намалиха значително темпото и не отбелязаха още попадения, въпреки че "болярите" играха с 10 души от 69', когато Луис Кордова бе изгонен за втори жълт картон.

Така Лудогорец събра 36 точки и излезе трети, като със същия актив е и заемащият второто място тим на Черно море. Лидер продължава да бъде ЦСКА с 38 точки.

Етър остава на дъното с едва 8 точки след 17 кръга. Загубата е трета поредна за "виолетовите", които за последно спечелиха с 2:1 срещу прекия конкурент Ботев Враца на 25 октомври.

В следващия кръг, след паузата заради мачовете на националните отбори, Лудогорец приема Славия, а за Етър предстои нов тежък мач - гостуване на ЦСКА.