"Лудогорец" се разходи за 4:0 в Благоевград

Шампионите са трети в класирането с 13 точки

Шампионът "Лудогорец" се разходи за победата над "Пирин" като гост в Благоевград с 4:0 в последен мач от седмия кръг в Първа лига. Тимът на Анте Шимунджа събра 13 точки с успеха и се изкачва на третото място в класирането.

Домакините остават с два пункта в актива си. В следващия кръг благоевградчани гостуват на "Хебър", докато "Лудогорец" гостува на "Черно море", като преди това е реваншът в Литва срещу "Жалгирис".

Разградчани поведоха в 50-ата минута с гол на Георги Терзиев от корнер. В 64-ата минута влезлият като резерва Казуки Такахаши си вкара нелеп автогол и удвои аванса на гостите.

Кирил Десподов добави още една асистенция в 79-ата минута, когато изведе Тисера сам срещи Янко Ангелов, а аржентинецът се разписа без проблеми. Жоржиньо реализира за 4:0 след асистенция на Игор Тиаго.