Лудогорец сгреши в Бистрица, ЦСКА на 6 точки от титлата

Ивайло Чочев донесе точката на ЦСКА 1948, чака ни луд финал на първенството

ЦСКА е само на 6 точки от титлата, след като Лудогорец стъпи накриво срещу ЦСКА 1948. Двубоят в Бистрица завърши 2:2, а шампионите изостават на точка зад червените два кръга преди края на първенството.

За да вдигне трофея, тимът на Саша Илич трябва да спечели оставащите си двубои - срещу ЦСКА 1948 на "Българска армия" и дербито с Левски на националния стадион. И то при положение, че Лудогорец не сбърка срещу "сините" в Разград и срещу Черно море във Варна.

Всички попадения паднаха след почивката. Спас Делев и Кирил Десподов два пъти даваха аванс на гостите, но Педриньо и голмайсторът на Първа лига Ивайло Чочев упорито възстановяваха равенството. В последните секунди Радослав Кирилов пропусна отлична възможност да донесе победата на домакините.

Така ЦСКА 1948 взе частичен реванш за поражението си с 1:3 във финала за Купата на България в сряда. Интересното е, че ЦСКА 1948 няма нито една загуба в шампионата с Лудогорец през сезона. И трите мача завършиха наравно.

Тимът има аванс от една точка в битката с Левски за третото място, което дава право на директно участие в Лигата на конференциите. Четвъртият ще трябва да премине през бараж срещу седмия.