Лудогорец сломи ЦСКА 1948 за третата си Купа на България (ВИДЕО)

Рекордно ниска посещаемост във финала на Националния стадион

Лудогорец спечели Купата на България за трети път и първи от сезон 2013/2014 насам! "Орлите" триумфираха, след като победиха с 3:1 ЦСКА 1948 в спора за трофея.

Двубоят на Националния стадион Васил Левски се игра при рекордно ниска посещаемост във финал за Купата - по-малко от 1000 зрители по трибуните.

Тази вечер "орлите" осъществиха мощен натиск в началните минути и поведоха още в 8' чрез Кайо Видал.

Малко преди почивката бразилското крило удвои аванса на Лудогорец. От ЦСКА 1948 имаха претенции, тъй като бяха спрели игра, за да се окаже медицинска помощ на падналия в близост до центъра Игор Тиаго. Те обаче бяха отхвърлени от главния съдия Драгомир Драганов.

"Червените" започнаха вдъхновено втората част и в 47' Алекс Колев удари греда, след като засече топката с пета. Две минути по-късно гол за Лудогорец, дело на Спас Делев, не беше зачетен заради засада на Видал в хода на нападението.

В 59' ЦСКА 1948 съхрани надеждите си благодарение на Ивайло Чочев. За капитана на тима това е гол №23 от началото на сезона.

В 67' столичани пратиха топката в мрежата зад вратаря Симон Слуга за втори път - Елитон беше точен с глава. Попадението обаче беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Лудогорец сложи точка на спора в 81', когато се разписа влезлият като резерва Матиас Тисера. Ситуацията също беше разглеждана дълго, преди реферът да покаже центъра - 3:1 за разградчани.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев

Лудогорец: 15. Симон Слуга, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев