"Лудогорец" взе Суперкупата след драма с дузпи

"Орлите" победиха "Левски" и трофеят отива в Разград за втора поредна година

"Лудогорец" спечели Суперкупата на България за шести път в своята история! "Орлите" победиха "Левски" с дузпи в спора за трофея. Двубоят завърши със зрелищно 2:2 в редовното време, а при наказателните удари селекцията на Анте Шимунджа се наложи с 4:3.

За "Лудогорец" сбърка Рик, а за "Левски" от бялата точка не реализираха юношите на клуба Марин Петков и Асен Митков.

"Сините" водеха на почивката след гол на Георги Миланов в 42'. Шампионите обаче изравниха в 69', когато Кирил Десподов засече центриране на друг национал - капитана Антон Недялков.

Само 3 минути по-късно Десподов изведе "Лудогорец" напред от дузпа, отсъдена за фал на 17-годишния вратар Пламен Андреев срещу озовалия се очи в очи с него Игор Тиаго.

"Левски" се активизира и стигна до изравняване във втората минута от добавените 5, когато Келиан ван дер Каап се оказа най-съобразителен при едно разбъркване.

Съставите

"Лудогорец": Серджио Падт, Сисиньо, Оливие Вердон, Игор Пластун, Антон Недялков, Якуб Пьотровски, Шоу, Каули, Бърнард Текпетей, Кирил Десподов, Матиас Тисера

"Левски": Пламен Андреев, Жереми Петри, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Георги Миланов, Роналдо, Уелтън, Илиян Стефанов