Мартин Минчев вдъхнови Спарта в Чехия (ВИДЕО)

Българинът се превърна в герой за столичани

Мартин Минчев и Спарта Прага стартираха успешно борбата в шампионската плейофна група в първенството на Чехия. Българинът и неговите съотборници триумфираха при визитата Сигма с 1:0 в мач от 31-ия кръг.

Именно Минчев се превърна в герой за столичани, след като отбеляза единственото попадение. Той се разписа в 26-та минута, когато вкара извън наказателното поле. Крилото остана в игра до 70-та минута, тъй като беше заменен. Срещу името на бившия играч на Черно море личат 8 гола и 5 асистенции през сезона.

По този начин Спарта дръпна на върха в елита на Чехия и може да се похвали със 71 точки, като направи поредна крачка към титлата. Втори е Славия Прага, който има 66, но е и с мач по-малко. Двата отбора ще се срещнат на 13 май (събота), а домакини ще бъдат Мичнев и компания.