"Моряците" победиха и "Славия", Курьор герой

Втори успех за "Черно море" от началото на сезона

"Черно море" записа нов успех в Първа лига! "Моряците" победиха "Славия" с 1:0 у дома в среща от втория кръг на шампионата. В герой за тима на Илиан Илиев се превърна Матиас Курьор, който отбеляза единственото попадение.

На ст. "Тича", двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което не нанесоха нито един точен удар. В 45' бе най-чистото положение преди почивката - Мазир Сула изведе Курьор, чийто удар обаче не намери очертанията.

В 49' "Славия" бе близо до откриване на резултата. Иван Минчев стреля от пряк свободен удар, но вратарят Иван Дюлгеров показа отлична реакция. "Черно море" поведе 5 минути по-късно след технично изпълнение на Курьор.

В 71' гостите можеха да изравнят, вратарят Иван Дюлгеров обаче спря Кемело Нгуена.

В следващия кръг "Черно море" гостува на ЦСКА, докато "Славия" приема "Левски" в най-старото столично дерби.

Съставите

"Черно море": Иван Дюлгеров, Петар Босанчич, Живко Атанасов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов, Мазир Сула (88'-Закариа Беншаа), Мимито Биаи (46'-Евгений Сердюк), Николай Златев (70'-Мади Кета), Матиас Курьор (75'-Стефан Велев)

"Славия": Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев (89'-Константин Чешмеджиев), Людовик Соарес, Галин Иванов, Кемело Нгуена, Иван Минчев (72'-Ерол Дост), Тони Тасев (72'-Дарко Тасевски), Радослав Кирилов (89'-Емил Стоев), Йон Бакеро (75'-Ахмед Ахмедов)