На сбогуване с "Армията": ЦСКА бе попарен от Лудогорец в края

Гол на Спас Делев предизвика грозни сцени

ЦСКА загуби с 0:1 от Лудогорец в дългоочаквания мач от 20-ия кръг на Първа лига.

Победното попадение за гостите отбеляза бившият играч на "червените" Спас Делев дълбоко в добавеното време.

Голът предизвика грозни сцени - треньорът на вратарите в Лудогорец Здравко Здравков бе ударен с топка, а полицията и стюардите трябваше да удържат бесни привърженици на ЦСКА.

Двубоят бе особено емоционален за "червените" фенове, тъй като се явява сбогуване с "Българска армия", преди славният стадион да бъде разрушен, а на негово място да бъде изграден модерен.

Пред пълните трибуни, двата тима изиграха равностоен мач, който бе прекъснат на няколко пъти заради факли и димки покрай уникалната "армейска" хореография.

Най-интересното се случи в края. В 84' главният съдия Драгомир Драганов отхвърли претенциите на ЦСКА за дузпа, след като Марселино Кареасо падна в наказателното поле на "орлите".

В първата минута от 12-те добавено време удар на Якуб Пьотровски бе отразен от вратаря на "червените" Густаво Бусато.

17 минути по-късно влезлият като резерва Делев попари "армейците", завършвайки атака, преминала през Пьотровски и Рик Джонатан.

В крайна сметка ЦСКА удължи на 6 мача серията си без успех срещу Лудогорец, като тя включва 5 загуби и равенство. Последният "червен" успех в сблъсъка е от преди близо две години - с 1:0 на "Армията" в първенството.

С победата тази вечер "орлите" вече са втори с 42 точки и по-добри показатели от столичния гранд, който е със същия актив, но и мач повече. Води Черно море с 45 точки.

В следващия кръг - след зимната пауза, Лудогорец е домакин именно на лидера, докато ЦСКА приема закъсалия Ботев Враца.